| bib1990 a întrebat:

Buna TPU
De cateva zile mi-a iesit o afta pe buza
credeam ca e herpes, dupa 1 zi am inceput sa am febra si frisoane dar cu un paracetamol treceau pe moment a doua zi iar am facut febra si a inceput sa ma doara gatul sa nu prea pot inghiti, febra a trecut dupa primele 12 ore dar a 3 zi m-am trezit cu gingiile de sus din interior fata foarte umflate si cate o afta pe buza si in jurul maselelor de minte a dintilor de jos plus limba care are bubite bici rosii si ma ustura ingrizitor... am folosit regulat 2 zile glicerina boraxata si banjounal si am spalat gura cu ceai de musetel si de cateva ori si cu apa de gura COrsodyl dar far arezultate. aftele inca sunt limba ma ustura tareee si gingiile la fel de umflate, va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat ca numai ppot nu am mancat de 3 zile si abia vorbesc... nu stiu nici la ce fel de doctor sa merg pentru un consult. Multumesc frumos.
Funda?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Te va ajuta el.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate ai mâncat ceva în silă, poate e o alergie, ori poate e altceva.Tu ai nevoie de antibiotic, altfel nu te vindeci. Mai ales că ai eliminat toate posibilitățile...
Du-te la medic, e cel mai bine!