| Anonima126892 a întrebat:

E buna sarea pentru vanataie? Adică pot pune sare unde sunt vânata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are nici un efect, deci indiferent daca o pui sau nu, e tot aia. Ai grija sa nu pui cumva sare pe vreo rana sau zgarietura, o sa o irite si va favoriza infectia

| sierra1 a răspuns:

Vânătaie este de fapt o micro hemoragie subcutanată. Trece se la sine în câteva zile. Eventual cum spune colegul, pune niște gheață nu sare.

| Anonima126892 explică (pentru sierra1):

De vineri o am, cam in cât timp trece?

| sierra1 a răspuns (pentru Anonima126892):

Trece se la sine în câteva zile.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu ce legatura are.
Pune gheata sau carne congelata sau rece din frigider (de vita mai ales).

| Victoria18 a răspuns:

O sa se inroseasca zona langa vanataie. Atata tot.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Mai bine pui gheata, dar nu o ti mai mult de 5 minute pe vanataie si dupa o pauza o poti pune la loc tot 5 min.