| DonMecanico a întrebat:

E cat p'aci sa-mi apara herpesul la buze ( in mijloc sus );-s, deja mi s-a facut o mica iritatie si a aparut gen ca o buba., un tratament bun sa scap mai repede stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Aciclovir-unguent
Se vindeca rapid! Sa citesti prospectul ori de cate ori folosesti un nou medicament! Fa-te bine!

3 răspunsuri:
| GreenSky a răspuns:

Aloe vera deoarece contine substante cicatrizante!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Pune pasta de dinti. happy

| MoruAndrei a răspuns:

Se unge locul de apariţie al herpesului cu alifie de gălbenele, alifie de roiniţă, alifie de propolis sau ulei de sovârf.