| maxmaxmorarescu a întrebat:

E corect ca fiecare om moare in felul sau cu bautura, sau fumatul, sau altii se indrogostesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| existential a răspuns:

Nu stiu daca e corect, dar fiecare moare de ceva pana la urma. Pentru multi din pacate, merge zicala "ce ti-e scris, in frunte ti-e pus".

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Mai nou se moare din "indrogosteala"?

| Invictusman a răspuns:

De la fumat se moare mai frecvent.
"și sau alții se îndrăgostesc"
Fiecare cu norocul sau, norocul ni-l facem noi. daca stai numai în casa nu o sa vina vreo fata sa îți bata la ușa.
Unii mor de infarct, unii de covid, altii de cancer,, fiecare dintre noi suntem datori cu o moarte".

Unele persoane beau și fumează și trăiesc mult și bine; altii mor din orice chestie și de la o infecție sau gripa, soc anafilactic etc.
Important e sa realizezi anumite lucruri în viata, sa fi îndeplinit dtpdv apoi poți fi pregătit de orice lucru nedorit.
Când mori nefericit și dezamăgit, neîmplinit atunci ai trăit degeaba și fără nici un folos, moartea e mai amara ca oricând și toate astea din cauza ca nu ai luptat cu propriile frici, insecuritati, ca nu ai vrut sa lupți cu propriile temeri, mori cu un gust amar și regreți ca nu ai facut lucrurile la timp când trebuia.

Fiecare om moare din n motive, nu toți mor în aceleași condiții.

| maxmaxmorarescu explică (pentru Invictusman):

Cum fac sa im bata la usa fetele?

| Invictusman a răspuns (pentru maxmaxmorarescu):

laughing hai ca asta a fost bună rolling on the floor
Trebuie sa ieși din zona de confort, sa ieși în lume, sa cunoști oameni diverși, sa îți faci prieteni și apoi vor apărea și fetele. Chiar și la lucru poți cunoaște fete, femei cu care poți avea ceva în comun și sa rezonezi cu ea.
Dacă stai numai în casa e ca și cum nu te'ar cunoaște nimeni, nu știe nimeni de existenta ta z nu te-ai făcut nicăieri remarcat.
Mai întâi du-te la psihiatru sa îți prescrie antidepresive și apoi după ce te simți mai bine poți cunoaște și tu pe cineva, sau te poți angaja undeva, ai banul tău, te doare la basca, faci ce vrei.
Dacă nu ai bani deloc sa ști ca nu o sa reprezinți interes pentru mineni sau dacă nu te ocupi cu ceva.
"cum fac sa îmi bata fetele la ușa"
Era o metafora.

| maxmaxmorarescu explică (pentru Invictusman):

Cum pot si eu sa dau de fete(cluburi, parcuri, si altele, astep raspuns, sper sa ma ajuti! mersi

| Mosotti a răspuns (pentru maxmaxmorarescu):

Daca arati bine, o sa-ti bata gramada de fete la usa, daca nu, trebuie sa te rogi tu de ele, aia e.