| Radaaa a întrebat:

E normal ca inainte de ciclu/in timpul ciclului sa imi apara un cos fix in aceeasi zona?(mai jos de obraz) Nu il storc, se usuca singur dupa ce imi trece ciclul, dar nu inteleg de ce imi apare mereu in acelasi loc. cand imi apare cosul acolo imi dau seama mereu ca trebuie sa-mi vina menstruatia 100%.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta este intrebarea prietenei tale?

"În timpul ciclului menstrual, fluctuațiile hormonale au ca rezultat multe schimbări. În ceea ce privește pielea, dezechilibrele hormonale pot afecta hidratarea, sensibilitatea și chiar regenerarea tegumentului."

Da, exista sansa sa se intample cele descrise de tine, nu neaparat normal, ci doar de nesurprins daca ar fi asa. Asa ca nu iti face griji.

Toate cele bune! ^_^

1 răspuns:
| Andreeahelpme a răspuns:

Asa am patit si eu, e normal