| anonim_4396 a întrebat:

E normal când te tai cu lama să îți curgă sânge mult? mai ales când dai cu jet de apă cald?laughing Fundăăă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

Salut,
Este normal. Încearcă să nu mai dai cu apă caldă și să pui un plasture sau dacă nu ai la îndemână să aplici presiune pe rană.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cand te tai in general curge sange si da cand pui apa calda ti se porneste hemoragie.

| Sn4k3 a răspuns:

Cu asemenea intrebari vad si de ce o faci.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Data viitoare încearcă la jugulară.

| Deliiiia a răspuns:

Iti spun eu ce nu e normal: sa cauti atentie pe TPU.

| Uxellodunon a răspuns:

Depinde cum si unde te tai, daca vorbesti de ras, nu ar trebui sa curga de loc. Daca vorbesti efectiv de dilacerat tesuturi cu un obiect ascutit, atunci da, hemoragia per rhexis este aproape mereu consecinta, dar trebuie sa fi deraiat complet ca sa te pui in situatia asta.

| VivianaVioleta a răspuns:

Era doar o intrebare, chill nu s-au născut mulți deștepti