| klau95 a întrebat:

E normal daca sunt racit sa am tensiune? adica sa-mi piuie urechile, sa le am mai infundate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Esti sigur ca ai tensiune? De obicei cand iti " vajaie urechile " tensiunea arteriala este ridicata dar in putina cazuri aceasta apare la raceli probabil ai nasur infundat si ti se pare ca iti vajaie urechile!

| justitiarul a răspuns:

Astea sunt simptome de raceala si nu inseamna ca ai tensiune mare. Datorita inflamatiei produse in timpul racelii iti tiuie urechile si le ai infundate!

| elenyss a răspuns:

Da, mie mi se intampla mereu. Inclusiv acum...

| Unicucebeea a răspuns:

DA, e normal.adica asa mi se intampla si mie.E logic daca nasul e infundat atunci si urechile.Nu te speria cand iti va trece raceala atunci nici urechile nu-ti mai vor piui! Dar daca te si dor ar putea fi otita, sau ai stat in curent, pote de asta ai si racit.Depinde ce simiti:*.