| dRsClaud a întrebat:

Acum 2 zile mi-am curatat urechile cu betisoare si de atunci imi par infundate, iar una din ele imi vajaie.
Ce sa fac sa le desfund si sa nu imi mai tiuie?
Precizez ca de cand sunt foarte racit au inceput urechile sa o ia razna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea trimitere la orl. Acolo medicul iti desfunda si urechea si iti face si un consult de specialitate care nu stica nimanui din cand in cand!

| baru a răspuns:

Sall. In farmaci, se gaseste, un srey, care se numeste: Audisprey, costa 40, lei si este foarte bun. Pa!