| marianpurdea a întrebat:

E normal dupa niste episoade de temperatura mai ridicata a corpului sa ma doara si muschii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Este perioada răcelilor. Si eu am ceva probleme.

| Simpatic a răspuns:

Care ar fi cauza episoadelor tale de temperatura?
un virus, un microb? poate ai o forma de covid19?
muschii nu ar trebui sa doara fara efort deosebit efectuat, iar febra indica o infectie, in fine ceva in organism
consulta un medic, recomand medicul tau de familie in prima faza

| marianpurdea explică (pentru Simpatic):

Vaccinul DTP

| Simpatic a răspuns (pentru marianpurdea):

Acum inteleg legatura, nu aveam de unde sti in lipsa informatiilor
pai spune in acest articol asa referitor la reactiile adeverse ale vaccinului https://www.catena.ro/......re-aceasta

"Vaccinul DTP este sigur, reacțiile adverse care pot apărea fiind comune, specifice oricărui alt vaccin și pot consta în roșeață apărută în locul vaccinării, însoțită de edem și durere. În cazuri rare pot apărea febra, frisoanele, durerile de cap, starea de oboseală și chiar senzația de greață și vărsături, dar și diareea."

| VoidEternal a răspuns:

Not really.

| ReddY25 a răspuns:

Da,este

| ioana748 a răspuns:

Ai avut o gripa foarte puternica.
Te recuperezi incet, incet.

https://www.panadol.com/......gripa.html