| Radaaa a întrebat:

E normal sa am simptome de menstruatie cu 7 zile inainte? Si ciclul sa ma tina tot 7 zile? (in cele 4 zile am flux abundent si dureri, dar in urmatoarele ma simt mai ok),

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Simptome adica dureri abdominale si de spate, greuturi, dureri de cap si disconfort? Atunci da.

Altele... nu prea. Legat de a doua parte, da. Poate sa te tina 7 zile si doar in primele 4 sa fie abundent iar in urmatoarele sa te simti bine. Deci totul este ok.

| laSoledad a răspuns:

Da, e normal. Fetele au simptome diferite, nu la toate se manifesta la fel, ca sa existe un normal comun. Sunt si fete care sa aiba simptome cu mai multe zile inainte si mai persistente, dar sunt firesti si astea. Eu le am de cand ma stiu.

| Catalin77945 a răspuns:

Da e normal, mai sunt fete care au aceeasi problema.