| Anonima543m a întrebat:

Buna TPU, am si eu o problema, luna trecuta am avut menstruație la mijlocul lunii, de obicei ma tine 6 zile(aveam ciclul regulat) mi-a intarziat 4 zile luna trecuta si m-a tinut doar 3 zile jumate si nu mi-a curs foarte abundent cum era normal.
Am avut contact sexual cu iubitul meu dupa menstruație si acum o saptamana. Ma cam simt rau seara si am momente in care ma trezesc in jurul 2 dimineata ca am dureri de burta si migrena si ma simt balonata in burta si este mai umflata, nu stiu sa explic prea bine, înțelegeți voi. Credeți ca ar putea fi vorba de o sarcina? Menționez "o facem cu prezervativ si niciodata nu am facut fara, dar ar putea exista o sansa? Ps (Am 17 ani)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Migrenele, imbalonarile si durerile de burta se datoreaza numai mancarurilor mancate sau sucurilor baute, nicicum din cauza sexului!
Posibil indigestie, posibil ficat/colecist inflamat, posibil criza de fiere samd.

Ti-as recomanda un regim alimentar serios, de macar 7-14 zile, cu supe de zarzavat, zarzavat fiert, carne d epui sau curcan fiarta, ceai de musetel sau sunatoare si apa plata.
FARA: dulciuri, sucuri, mancaruri grase, fara tocaturi, afmaturi, fara prajeli si sosuri.

In ce priveste o posibila sarcina: este exclus sa fii insarcinata, odata ce faceti sex numai protejat!

sanatate multa!

| helpforyou a răspuns:

Nici o sansa! A-ti facut-o cu prezervativ si daca nu s-a spart atunci esti safe.
Daca persista aceste simptome mergi la medic.
Felicitari pentru folosirea regulata a prezervativului!

| iulia0514 a răspuns:

E posibil sa fie doar o dereglare hormonală!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa menstruezi pe mine daca vrei... Haide sa vorbim aici: https://discord.gg/MZKNh82q