| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa fiu in perioada aia a lunii si sa am caderi mari de calciu? Adica simt ca nu pot sa mananc nimic imi e rau asa cand mananc imi vine sa cad din picioare si inainte sa-mi vina nu aveam nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna! Ti se intampla asta pentru ca la ciclu se pierde foarte mult calciu si magneziu. Si eu pateam la fel in timpul ciclului. Numai bine iti doresc! happy kiss

| UsernameFemale a răspuns:

Buna!

Da este normal! Fiecare corp al femeii reactioneaza altfel: cu dureri mai mari sau mai mici, cu diverse stari si emotii. Iti poti controla aceste lucruri si printr-o alimentatie potrivita si sport cu 3-4 zile inainte de sosirea menstruatiei.

Cel mai ideal ar fi sa mergi la un doctor pentru ati recomanda calmante si eventual niste vitamine/minerale

Sanatate si numai bine!

| Himynameis a răspuns (pentru UsernameFemale):

Imi e asa de teama