| Mihaiflorinn a întrebat:

E normal sa simt presiune pe urechi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca esti foarte obosit, sau ai tensiunea arteriala.
Si daca ai dopuri in urechi, se poate confunda cu presiunea.

| Mihaiflorinn explică (pentru Violleta2022):

Presiune pe urechi am, ce sa fac!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

Intai te speli si incerci sa-ti scoti dopurile de ceara din urechi, pentru ca ceara poate da presiune.
Daca dupa ce le-ai destupat inca mai simti presiune in urechi, abia atunci mergi la medicul de familie.

| Cracanul a răspuns:

E bine inseamna ca ai urechi