| OSLOMELBOURNE a întrebat:

E normal sa te doara capul daca mananci ceva foarte dulce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde cat mananci. Durerea de cap poate avea mai multe cauze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu de la dulce te doare capul, de la tensiune te doare si de vreme ca sunt nori si este presiune atmosferica

| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca ai diabet sau alta problema de sanatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. nu e normal.

| dullcat a răspuns:

Da.Cand consumi foarte mult zahar deodata, asta face ca nivelul se zahar din sange sa urce rapid, provocandu-ti durere de cap. E valabil si pentru situatia opusa, te poate durea capul daca iti scade rapid nivelul de zahar din sange.

sursa : https://www.apexmedicalcenter.com/blog/sugar-headaches-pain-clinic

| ReddY25 a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pățit sa ma doară stomacul, dar nu capul.

| AdioTPU a răspuns:

Depinde. Daca după un regim alimentar in care nu ai consumat nimic dulce, mănânci deodată ceva care conține un nivel ridicat de zahăr și în cantități mari atunci glicemia creste instant cauzând și durerea de cap.

| Marbea a răspuns:

N-am auzit de asa ceva, dar cel mai probabil este legat de nivelul zaharului din sange. Ar trebui sa-ti faci o analiza de glicemie.