| anonim_4396 a întrebat:

E ok sa sterg lentilele ochelarilor cu spirt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anamariarot a răspuns:

Da, e foarte bine. Cu ceva bazat pe alcool se curata cel mai eficient. Vezi ca sunt servetele speciale, eu iau din Kaufland. Asta pentru cand nu esti pe acasa, daca nu vrei sa cari sticla cu spirt dupa tinelaughing

| danutzu96 a răspuns:

Alcoolu nu ataca sticla (la plastic e discutabil ). Daca ai lentile de sticla poti sterge linistit cu spirt.

Răspuns utilizator avertizat
| KenNine a răspuns:

Nu cred ca are ceva dar e bun la curatat sticla.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Da! orice produs de curățat conține alcool!

| Julizz a răspuns:

Da,sau le poti spala cu detergent de vase.

| Lexi27 a răspuns:

Da! La fel de bine poti sa iti iei o solutie speciala pentru ochelari, dar sa recunoastem spirtul este la indemana tuturor!

| denis0909 a răspuns:

Daca dupa ce ii stergi cu spirt si ii lasi la caldura mare 26+ C poate scadea dioptria