| Claudia389 a întrebat:

E periculoasa o operatie la ochi? As fi vrut...o idee mi-a trecut prin cap..as fi vrut sa imi schimb forma ochiului..Stiu ca este o prostie dar as vrea sa stiu..ar fi foarte periculos nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andri22 a răspuns:

Stii Claudia, fii tu insati si nu te mai gandii la prostii asa te-a facut Dumnezeu asa trebuie sa ramai toata viata pentru ca fiecare om e frumos in felul lui nu e nimeni special!

4 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Orice operatie indiferent cat este de usoara implica niste riscuri de la infectii, risc de aneztezie, iar la cele estetice sa nu fie reusite asa cum vor pacientii din diferite cauze : se vindeca prost sau pielea este subtire si ramn semne vizibile si etc.Cand iei o hotarare pentru o operatie iei in calcul toate aspectele astea.

| HighByTheBeach a răspuns:

Salut.
Da e periculos! Dupa operatie, (daca ceva nu a decurs bine) poti ramane oarba. Mai intii trebuie sa afli si ce doctor iti va face operatia ca sa te informezi daca e de incredere sau nu. Apoi daca e totul in ordine cu doctorul, iar tu esti atat de curajoasa sa ti-o faci iti este calea libera.
Sfatul meu: Nu ti-o fa, deoarece ai putea sa regreti apoi asta. Mai bine sa ramai asa cum esti acum si sa nu fii oarba

| Dlkee a răspuns:

Da,depinde si de doctor. si de tine. Daca esti atat de curajoasa si nu iti este frica. si cred ca ar costa foarte mult, eu zic sa stai cuminte mai bine.De aia s-a inventat proverbul "Cine te place, te place asa cum esti"! :*