| anonim_4396 a întrebat:

E posibil ca firele de par sa se albeasca brusc? Am parul saten inchis, aproape negru, iar brusc am observat fire de par albe de lungimea celorlalte fire de par. Am smuls cateva fire albe si sunt mai elastice decat celelalte. Chestia e ca daca mi-ar fi aparut fire albe, ar fi crescut in continuarea firului de par deja existent, adica de la radacina, dar eu am cateva fire albe de lungimea celor negre. Am citit pe net chestii legate de sindromul Marie Antoinette, dar este exclus pentru ca nu am avut perioade de stres.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E numaratoarea inversa spre a deveni bunica.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E chestie genetica. Cum zice romanul: "se arunca in neam". Adica daca parintii tai n-au avut asta se poate sa fi fost un stramos.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mostenire genetica cel mai probabil, unica solutie este sa te vopsesti, ce varsta ai? Mersi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai avut episoade de stres, dar cele câteva fire au avut.

| Catrice a răspuns:

Nașpa,îmbătrânești.

| Sophieka a răspuns:

Hai sa nu exageram si sa cautam pe google sa citim de tot felul de boli si prostii...

Ai niste fire albe ca mai toti, care fiind bagate intre par, sigur ca nu le vedem decat rare ori.

Si mie mi s-a intamplat sa gasesc cateva fire albe... Le-am smuls si gata. Restul parului e normal cu, culoarea lui ( tot satena sunt si eu ).

| Vântulalb a răspuns:

Las-o pe Antoaneta!
Da, se poate albi brusc chiar si total. Se pare ca ai putin-putin stres. Sau e genetic.