| Dariuus2003 a întrebat:

E tarziu la 16 ani sa te inalti foarte mult? Adica eu am 16 ani si nu am nici barba si nici cosuri. asta inseamna ca ma voi dezvolta mai tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lady70 a răspuns:

O persoana creste pana la 21 de ani. Unii incep de pe la 12-14 ani, altii mai tarziu, 16-17, asa ca nu e nimic ingrijorator.

| Dariuus2003 explică (pentru Lady70):

Mersi mult de tot. stii e ciudat cand vad copii de 12 13 ani cu cosuri multe si eu la 16 n am deloc.

| Lady70 a răspuns (pentru Dariuus2003):

Stai linistit. Difera de la persoana la persoana, in functie de metabolismul fiecaruia, de stilul de viata, de alimentatie.
Referitor la copiii de 12 ani care deja incep sa se dezvolte, mai tarziu vor stagna si in multe cazuri vor ramane in urma.
Asa ca totul e in regula happy

| Dariuus2003 explică (pentru Lady70):

Multumesc mult