| loveiseverything a întrebat:

Efectele secundare ale antidepresivelor apar din primele zile de tratament? Intreb pentru ca efectele secundare cum ar fi erectia slaba si libido-ul scazut au aparut inca din primele zile de tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, pot aparea dupa primele doze (chiar dupa prima)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și eu îți răspund cu o altă întrebare: ai citit bine prospectul, în mod special secțiunea Reacții adverse?
Acolo se află răspunsul tău.
Ai grijă de tine și nu uita că ele dau dependență.
Pa, pa.

| Zazu a răspuns:

Da,numai ca trebuie sa vorbesti cu medicul care le-a recomandat pentru a schimba medicamentul sau doza. Ceea ce ma mira este faptul ca medicul nu ti-a spus asa ceva, este ceva foarte comun cand iei antidepresive, medicamente pentru epilepsie sau schizofrenie...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DA, pot apărea din primele zile de tratament, depinde cum reacţionează organismul tău ( şi în funcţie de doză ).

| mixxjim a răspuns:

Fiecare organism reactioneaza diferit la orice substanta introdusa in organism - fie medicamente, fie mancare, fie alcool sau orice altceva. deci da, e posibil sa apara inca din primele zile. stii insa ca depresia nu se vindeca cu medicamente? sa iei medicamente pentru depresie e ca si cum ai ascunde gunoiul sub covor, dar daca nu se mai vede nu inseamna ca nu mai exista. ai grija de tine, poate mergi la medic sa-i spui de problema si-ti schimba doza sau medicamentul. sanatate!