| knowl a întrebat:

Este normal din cauza testosteronului scazut sa fie probleme de ordin sexual, gen libido scazut, cu toate ca barbatul in cauza poate avea erectie normala si de durata in afara sexului (cand se saruta pasional saul il excita ceva vizual)? Va intreb deoarece prietenul meu cu care sunt impreuna de 3 luni a avut probleme cu erectia inca de prima oara cand ne-am culcat: initial era erecta si dupa un timp se 'dezumfla'. Am mai avut si partide reusite, insa si-a pierdut erectia de mai multe ori in timpul actului sexual. La inceput mi-a spus ca motivul ar fi prezervativul, ca l-ar incomoda, dar dupa ce am inceput sa iau anticonceptionale, imi tot spune ca trebuie sa ia tratament pentru testosteron ca i-a iesit sub limita (asta dupa ce eu i-am spus ca nu pare prea interesat de mine si ca am inceput sa ma simt neatragatoare). Ce mi se pare ciudat e ca dupa ce m-am plans, imi zice mereu ca sunt sexy, ca ma place si ma iubeste mult, dar as dori sa mi-o demonstreze faptic, nu numai verbal. Credeti ca e din cauza testosteronului sau nu-i place ceva la mine? Amandoi avem 24 de ani.

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Păi nu e ciudat deloc că-ţi spune asta. Îi e frică să nu te piardă. laughing E de la testosteron, n-are legătură cu tine. Un nivel scăzut are influenţe extrem de nefaste asupra bărbatului. E ca şi cum ai duce tu lipsă de estrogen şi ţi-ar apărea păr acolo unde nu ai avut niciodată.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu e din cauza ta. Dar nu inteleg de ce nu o folositi cand e UP. happy

| knowl explică (pentru Lawliet14):

E UP numai cand suntem imbracati, cand ne dezbracam merge un timp si dupa aia e down. De asta mi se pare ca ceva nu se leaga.