| anonim_4396 a întrebat:

Efortul fizic intens/prelungit poate cauza dureri in abdomenul inferior (pelvis, zona inghinala)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Da, efortul fizic intens poate cauza dureri în abdomenul inferior, inclusiv în zona pelviană și inghinală. Mai multe probleme musculoscheletice (cele care afectează mușchii, oasele și țesuturile conexe) pot cauza dureri abdominale inferioare și inghinale. De exemplu, o hernie sportivă sau pubalgia atletică poate provoca adesea dureri abdominale inferioare și inghinale care evoluează lent, datorită slăbirii țesutului moale din această zonă.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, asa este cand muncesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar la baieti, daca ridica greutati mari si fac vreo hernie inginala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, mai ales amorul prelungit.

| AndreiMadalin69420 a răspuns:

Nu dar iti vine ciclu