| Yoo17M a întrebat:

In zona inghinala dreapta am o vanataie mica
Poate fi punct de hernie inghinala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Buna! nu prea cred ca poate fi hernie, trebuie sa fie umflatura, altfel, eu cred ca poate te-ai lovit sau ti s-a spart din alte motive vreun vas mic de sange si ai facut un mic hematom, daca se modifica ceva te doare ...mergi la medic in cateva zile.