| Monstrul a întrebat:

Ejaculez extrem de repede, 30 de secunde prima data si aprox 5 minute la al2lea "numar". Am auzit ca Lindocain Spray ar ajuta. A incercat cineva? Ajuta? Cum se aplica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta dar stii care este primul efect da? Este vorba de un efect anestezic care reduce senzatia perceputa la nivelul penisului, astfel fiind nevoie de o stimulare mai indelungata pentru finalizarea actului. De multe ori efectul poate aparea si in vaginul partenerei tale si daca se intampla asta exista riscul ca partenera ta sa nu aiba parte de o finalizare a actului sexual, mai exact de un orgasm. Citeste cu atentie prospectul si acorda atentie efectelor secundare. Si ai grija mai ales ca aceasta substanta sa nu intre in contact cu cavitatea bucala.

| DrT3rmistp a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu ejacularea dar nu am idee cum se trateaza.