| Monstrul a întrebat:

Buna,
Am 17 ani si vreau sa-mi incep viata sexuala dar nu ma laud cu marimea... undeva la 13 si ejaculez extrem de repede. 30 de secunde prima data si aprox 5 minute la al2lea "numar".
Ce prezervative imi recomandati?
Am auzit ca Mutual Pleasure ma incetinesc pe mine si o "grabesc pe ea.

10 răspunsuri:
| Monstrul explică:

Un exemplu de "prezervative grosute"?

| Alcyon a răspuns (pentru Monstrul):

Durex extra safe

| mihai69 a răspuns:

Prezervativul în general „încetinește" bărbatul; cât despre parteneră - e discutabil. Unele spun că nu le place senzația de cauciuc pe piele...
O soluție ar putea fi un spray cu lidocaină. Două pufuri pe gland și juma' de oră n-ai treabă!

| Oana92 a răspuns:

Durex performa. Si ai rabdare, dupa ceva experiente sexuale si ''performantele'' tale se vor imbunatati. Nu te astepta ca la primele contacte sexuale sa rezisti foarte mult. E normal sa fie asa!

| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine ca pentru inceput sa folositi niste prezervative normale (poate ceva mai grosute). Nu de alta, dar lubrifiantii e posibil sa-ti creeze iritatii si sa ajungi direct la medic. Nu stiu daca asa iti imaginezi prima noapte de amor.

Răspuns utilizator avertizat
| uninvited66 a răspuns:

Ia un durex lubrifiant( cu mentol ), Dai pe gland. Simti racoare pe el si la primul numar nu, dar la al 2 -lea juma de ora esti erou laughing) eventual baga si juma de litru de alcool(vin) sa vezi atunci cum duci cu orele laughing

| uninvited66 a răspuns:

Si nu da cu lidocaina cum au zis mai jos, ala este un anestezic ce se foloseste la stomatolog pentru o anestezie exterioara. S-ar putea sa nu o mai ridici nici cu pumnii

| HeNs a răspuns:

Ai putea sa mergi de mana in oras pe urma veniti acasa faceti o cina romantica si cam atat am de spus.