| PopescuAnca a întrebat:

Enterobacter cloacae Tratament?
Buna ziua.In urma unor analize de spermograma, prietenul meu, a fost depistat ca este infectat cu klebsiella pneumoniae, dar la cele de urina nu i-a iesit nimic.A primit un tratament de antibiotic la care klebsiella pneumoniae este sensibil si anume Tavanic( sa ia 21 de zile ) dupa care sa repete analizele. Dupa tratament a repetat analizele si a iesit Pseudomonas aeruginosa.A urmat iar un tratament si de data aceasta a iesit ca are doar pe piele si s-a transformat in Enterobacter cloacae.
In curand o sa fie deja 1 an de cand ne luptam cu asta si nu gasim un tratament care sa si vindece,
As dori sa stiu ce tratamente exista pentru a scapa cat mai repede de aceasta bacterie? Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru sanatatea prietenului tau, dar este nevoie sa mergeti la MEDIC specialist fiindca aici NU avem medici si "dupa ureche", nu este bine sa va tratati.
Faceti toate analizele si teste citologice de BTS si dvs, fiindca se poate re-contamina de la dvs.

| Ava1231 a răspuns:

De unde doamne iartă mă are atâtea boli? Sigur n are și HIV?