| dustru a întrebat:

Este adevarat ca apa minerala carbogazoasa "spala " calciul din organism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darkblast a răspuns:

Da este adevarat este un acid (cel mai slab)

| ankis a răspuns:

Chestiile acidulate in general iti cam elimina calciul si nu numai din organism. daca ai lipsa de calciu incearca sa bei apa plata nu minerala.

| cocomoca a răspuns:

Cred ca se poatehappyMai mult ca sigurstraight face