| kuzican a întrebat:

Este adevarat ca apar cosuri daca mananci ciocolata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Fals. citez exact din brosura pe care ne-a dat-o la scoala despre pubertate/ adolescenta.
"Nu exista nicio dovada stiintifica-dar asta Nu inseamna ca poti sa mananci cata ciocolata vrei! Ca sa ai pielea frumoasa trebuie sa ai o dieta sanatoasa si echilibrata. Putina ciocolata nu strica din cand in cand."

6 răspunsuri:
| eni a răspuns:

Nu cred ca din cauza ciocolatei ai cosuri, probabil cauza e pubertatea. Ador ciocolata si niciodata nu am avut cosuri, asa ca alta e cauza.

| Brigitta a răspuns:

Nu este adevarat.

| RetroX a răspuns:

Nu cred! la cata ciocolata mananc ar trebui sa fiu plin de cosuri! laughing

| kuzican explică:

Va multumesc pentru raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fals.
Ciocolata este considerată: afrodisiac, tonic cerebral, antistres, efecte benefice pentru ten și împachetări corporale.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e veche, da... daca nu e tinuta la rece, da.
Sau daca esti alergica la vreunul din ingrediente.