| T30D0RA a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand ai febra musculara, sa faci niste exercitii usoare si iti trece febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

Febra musculara inseamna lipsa de activitate fizica!
E adevarat, daca faci tot mai multe exercitii o sa te obisnuiesti si nu o sa mai faci febra!

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, plus o Aspirina( depinde cati ani ai), si o baie fierbinte.

| Vizitiul a răspuns:

Eu as apela la o lingurita de miere.

| shadovv a răspuns:

Nu iti trece febra... iti trece durerea provocata de febra.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! cand ai febra este recomandat sa mananci, 2-3 lg de zahar si iti trece. poti incerca si cu exercitiile, dar nu este sigur.

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Febra musculara trece prin miscare...si da se fc exercitii usoare cum ar fi fandrari(stiu din propria experienta... fc handball)

| muresanul a răspuns:

Salut, febra musculara nu trece cu nimic, eventual se amelioreza cu bai cu apa calduta cu sare, cu un pic de masaj si trece in 3 4 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am febra musculara foarte des si am 13 ani... Febra musculara = cresterea muschilor. In acest caz doar incearca sa te relaxezi si lasa organizmul sa se dezvolte
eu am febra musculara deoarece am inceput sa fac 3 flotari intr'o mina si a doua zi ma durea mina