| TrueLove12345 a întrebat:

Este adevarat ca ceaiul de patrunjel induce menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Patrunjelul stimuleaza si contracta uterul si il va determina sa induca menstruatia atunci cand este intarziata de stres sau schimbari hormonale. Ceaiul de patrunjel este sigur si nu are efecte secundare.
Este astfel indicat sa bei doua sau mai multe cani de ceai de pastrunjel si ghimbir.

| TrueLove12345 explică (pentru vangaelis):

Dar daca nu este intarziata ci doar vreau sa vine cu cateva zile mai devreme, are efect ceaiul?

| bursuc001 a răspuns (pentru TrueLove12345):

Bună!

NU ai ce face pentru ca menstra să vină mai repede!

Toate cele bune.

| vangaelis a răspuns (pentru TrueLove12345):

Are efect.dar nu se intampla la comanda, intelegi tu. Depinde de organismul tau,. Ceaiul ajuta.dar nu-ti imagina ca ai baut in seara asta doua cesti si maine iti vine menstruatia. Treaba nu sta asa.
Fiecare femeie are ciclul intr-un ritm divers. Sunt n factori care influenteaza asta.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate o regleaza dar nu vine mai repede

| LitlleBunny a răspuns:

Cu siguranta nu induce menstruatia care este un proces in urma caruia se fecundeaza alternativ adica o luna de la un ovar si alta de la altul.