| OligutSa a întrebat:

Este adevarat ca deodorantul poate afecta pieptul, provocind chiar si cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este adevărat că 90% din produsele de pe piață sunt cancerigene. Ce este de făcut?
Folosește piatra de alaun, este 100% naturală.
Cât privește cancerul, nimeni nu cunoaște debutul său.
Pa, pa.

| elenyss a răspuns:

Nu deodorantul ci aluminiul care intra in corp. Citeste articolul asta: http://www.urbaniulian.ro/......-noastra/.

| Magnific a răspuns:

Recent, unei paciente cu cancer i s-a indicat la
spital să folosească deodorant în locul antiperspirantului
O anumită concentraţie a toxinelor acumulate
conduce la modificări celulare care provoacă
apariţia cancerului,

| MissBeer a răspuns:

Da, daca are aluminiu, studiile au aratat ca poate "ajuta" la aparitia cancerului la san.

| Lysergide a răspuns:

De piept nu am auzit dar la subrat poate avea efecte negative.Acolo e o zana sensibila, se gasesc niste ganglioni care pot provoca mari batai de cap.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt studii care confirma ca antiperspirantele care contin aluminiu favorizeaza aparitia cancerului la san. Aluminul nu este deloc bun pentru organism in cantitati mari.Mai ales pentru sistemul nervos, este asociat cu boala Alzheimer.

| ANAHsneaman a răspuns:

Eu nu am auzit de asa ceva sincera sa fiu nu cred.

| AnonimulxD112 a răspuns:

X.Buna.Unele da. dar depinde de deodorant:*