| Iubesc Limonada a întrebat:

Este adevarat ca se poate face cancer in gat de la fumat? Daca da dupa cat timp(de fumat)?

7 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Acesti factori de risc ai cancerului la gat maresc sansele sa dezvoltati cancer la gat:
Aveti varsta peste 40 de ani
Sunteti Barbat
Sunteti fumator sau folositi produse din tabac
Consumati alcool in cantitati mari sau in excess
Aveti deficienta de Vitamina A
Aveti un regim alimentar slab in fructe si legume
Sunteti expus la diferite radiatii
Folositi Marijuana
Sunteti expus la diferite materiale printre care: Rafinat de nichel, lucru cu lemnul, sau cu fibre textile.

Simptome Cancerul la Gat

Daca suferiti de cateva dintre aceste simptome nu presupuneti ca este din cauza ca aveti cancer la gat. Aceste simptome pot fi provocate de altceva. Spuneti doctorului dvs daca aveti vreuna din urmatoarele:
Gatul uscat
Simtiti ca ceva este blocat in gatul dvs
Aveti dificultati in a mesteca
Aveti dificultati in miscarea limbii sau a maxilarului
Vocea dvs se schimba sau este ragusita mereu
Dureri la cap, gat sau ceafa
Scadere in greutate neexeplicata

Sper ca te-a ajutat

| Sἶrenἶa a răspuns:

Da. e adevarat. [[cred euthinking]. bunicul meu are cancer. dar nu stiu sigur de la ce. crying( happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Bunicul meu a murit de cancer la 73 de ani din cauza tigarilor sad.

| 9999azucena9999 a răspuns:

Nu e o perioada anume in care poti face cancer la gat.Sigur ca poti sa faci si multe alte boli. Tutunul e periculos, sunt oameni care dupa un an de fumat s-au imbolnavit si sunt altii care au fumat toata viata si n-au avut nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, un mic sfat pentru tine:daca esti fumatoare mai bine lasa-te acum cat mai poti, pentru ca mai tarziu s-ar putea sa nu mai poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema ta proprie si personala.