| Sebimiha a întrebat:

Este adevarat ca dupa ce fumezi un fum de țigară și scuipi pe urma faci cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca era asa usor sa faci cancer dupa ce ai luat contact o singura data cu o substanta toxica, ar fi murit toti fumatorii si bautorii de coca cola.

| RAY a răspuns:

Omule tu stii ce e cancerul? niste celule care se aduna la un loc si formeaza mici tumori, na ce legatura are un fum de tigara cu asta? non fumatori cu cancer nu exista?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai idee macar ce e cancerul?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trecand peste partea de gluma, pe care nu o sa o scriu... nu. Nu e adecarat happy stai linitit/a.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Faci mizerie pe jos, nu cancer.
Ce urăsc să văd scupiat pe străzi...

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Da parca e interzis in stați

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles că nu.
Nu te afectează o singură țigară.

| BlackRaven45 a răspuns:

Doamne. Bineinteles ca nu. Daca fumezi pe perioade indelungate (fie ca scuipi sau nu, de preferat ar fi sa nu, faci mizerie si e un obicei urat) atunci riscul de a face cancer creste din ce in ce mai mult.

| PsyhoChild a răspuns:

Nu, cancerul se face pe perioade de timp indelungate, 2 sau poate 3 ani, el se dezvolta fara sa stii de asta te poti trezi oricand cu cancer.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Nu, însă ai șanse să dezvolți cancer / probleme cu plămânii pe viitor dacă continui să fumezi, acum nu ai niciun simptom însă peste ani se va face simțită prezența...

| Roxana19928 a răspuns:

Cancerul din cauza tigarilor se face DOAR DE LA GUDROANE. Gudroanele sunt singurele substante cancerigene din tigari, singurele. Plus ca nu faci cancer daca scuipi tf is this, se face daca esti fumator inrait si ai fumat toata viata ta de cand te stii, in unele cazuri nici atunci. Asa ca scuipa linistit in continuare

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Acest lucru nu este adevarat, dar exista sanse sa faci cancer daca fumezi foarte mult, de exemplu 10-20 de tigari pe zi, sau chiar mai putine, Nu iti recomand sa fumezi, iti poti strica sanatatea si o sa ai si o pierdere in portofel.