| pizzacuatrostagioni a întrebat:

Este adevarat ca este bine sa mananci dupa ora 23 ca sa slabesti?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. ultima masa trebuie sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, INDIFERENT de ora. Deci poti manca la ora 23 daca te culci la 2 noaptea.

2. ca sa slabesti trebuie sa consumi mai putine calorii decat arzi si sa faci sport. Corpul uman arde cam 2000 kcal pe zi, daca faci sport arde mai multe ( depinde si de metabolism, etc. ). Deci, mentine undeva sub 2000 kcal si o sa fie ok.

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este mai bine sa dormi la ora asta. Dupa ora 18 nu este bine sa mananci.

| pizzacuatrostagioni explică (pentru EmaS):

Si eu stiam asa, doar ca asta am auzitstraight face, multumesc:d

| Legiuitoarea a răspuns (pentru pizzacuatrostagioni):

Bună.
Cine a râs de tine?
Pentru organism, hrana dată noaptea este "otravă".
Cel mult, cu o oră înainte de culcare, poți mânca un măr, ajută foarte mult la digestie.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EmaS):

Chestia cu ora 18 e o prostie, ultima ora trebuie sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, indiferent de ora. Altfel iti fortezi stomacul.

| Never4ever a răspuns:

Nu.