| euandra a întrebat:

Este adevarat ca mersul cu bicicleta ajuta la slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Da, sigur ca ajuta, este un sport ce intra la categoria cardio, asa ca e foarte recomandat pentru. slabit si de obicei sportivi petrec mult timp pe bicicleta deoarece antreneaza foarte bine muschii.

2 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Orice sport ajuta la slabit.

| afrodita3333 a răspuns:

Orice tip de activitate fizica ajuta la slabit atata timp cat este facut constant.Deci,mersul pe bicicleta ajuta.