| Twichh a întrebat:

Mersul pe jos sau bicicleta? care ajuta mai mult la slabit?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iiSceneXX a răspuns:

Bibicleta. Dar daca ai reusi sa le combini, n-ar fi rau. Alergat si bicicleta. De preferabil bicicleta pe bune, nu cea din casa.
Cunosc o persoana care cu o dieta si miscare a slabit 20 kg in 4 luni. Dar iti dau un sfat : doar cu bicicleta/miscare fizica, NU SLABESTI. e nevoie de un anume regim. Renunta usor la paine, sau daca nu poti, redu-i cantitatea. Nu mai manca fast-food daca consumi, si uite dulciurile. Altfel nu vei avea efecte multumitoare. Bafta! happy

| Twichh explică (pentru iiSceneXX):

Nu sunt o obeza ...trebuie sa scap de 2 3 kg laughing)...cum nu pot sa tin dieta, m-am gandit la sport big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Twichh):

Nic inu trebuie sa ti dieta, dietele sunt pentru IDIOTI

trebuie doar sa mananci sanatos

| Pufulete456 a răspuns:

Alergatulwinking

| enonimox a răspuns:

Alergatul

| boghi98 a răspuns:

Bicicleta ajuta arderea grasimii de pe fese si coapse si este relaxant. mersul pe jos ajuta coapsele si gambele dar este mai obositor.

| Boaghi_Olea_1999 a răspuns:

Ambele dar vreau să spun că eu am căzut de pe bicicletă de la o înălțime foarte mică și mi-am rupt piciorul așa că vara aceasta este pierdută pentru mine :-(
dar cel mai pentru slăbit cele mai eficiente sunt:înotul, săritul în coarda, alergarea etc.

| arianapop a răspuns:

Salut Twichh, bicicleta ajuta la slabit si nu doar atat te ajuta sa faci si forta sau muschi... dar cel mai bine ar fi sa mergi cam 2-4 ore pe zi cu bicicleta 2 dimineata 2 seara si nu vei avea nevoie de un regim special... Sper ca te-am ajutat. Sa-mi spuidaca te-am ajutat. Ciao