| anonim_4396 a întrebat:

Mersul pe bicicleta fitness ajută la slăbit grăsimea de pe abdomen?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.E clar ca doar muschii picioarelor sunt solicitate.Nu e logic?

| Zatharra a răspuns:

Abdomenul nu e zona lucrată cel mai mult când folosești bicicleta, picioarele sunt, bineînțeles, dar se văd rezultate și acolo.

| mihaiwz98 a răspuns:

De fapt oarecum ajuta si la abdomen pentru ca chiar daca soliciți picioarele in același timo arzi si energie(calorii) fapt care ajuta la slăbirea in tot corpul

| mihaiwz98 a răspuns:

De fapt oarecum ajuta si la abdomen pentru ca chiar daca soliciți picioarele in același timp arzi si energie(calorii) fapt care ajuta la slăbirea in tot corpul

| Rozella a răspuns:

Mersul pe bicicleta e in general pentru picioare nu pentru abdomen

| Ginuka_Gina_1998 a răspuns:

Bicicleta fitness este pentru toate, nu poti slabi doar de la picioare sau doar de la burta, cand slabesti ~ slăbeşti din toate zonele/părţile corpului! Deci ai sanse sa slabesti cu bicicleta dar cam greu la burtica big grin FUNDI happy?