| BetaAlfaGamaDelta a întrebat:

Este adevarat ca nu e bine sa fumezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 13DoXy13 a răspuns:

Sigur ca nu e bine!
Te poti inbolnavi grav.

14 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Nici să nu te gânești că această afirmație este falsă.
Da,este foarte adevărat că fumatul face foarte rău la plămâni și la întreaga sănătate pentru că acel fum conține multe care fac foarte rău,nici nu ne putem da seama.
Fumatul scurtează viața,aduce multe boli grave și foooarte multe probleme cu respirație. Când o să fi răcit o să respiri foarte greu.
Pentru ceilalți utilizatori-Dacă respectivul cu întrebarea vi se pare cretin sau nu așa de inteligent ca voi,nu răspundeți,nu îi dați răspunsuri urâte la propria lui întrebare. Eu chiar îl respect pentru că se interesează de aceste lucruri. Poate el nu știa și acum află.Nu cred că voi v-ați născut învățați. Nici măcar nu știți ce vârstă are. Poate are o vârstă fragedă.
Sunteți foarte răi și obraznici cu el,nu sunteți voi deștepți și el prost. Suntem egali,doar că poate voi ați aflat acest lucru mai devreme și el mai târziu. Poate că s-a gândit să pună întrebarea cu un scop foarte bun care reiese foarte bine din întrebare. Nu mai fiți așa,site-ul este făcut pentru orice capacități ale minții,nu pentru miștocari,nepoliticoși,nerespectuoși și necivilizați, prea proști și zic că sunt mari inteligenți. Să vă fie MARE rușine pentru răspunsurile de mizerie care le dați din plictiseală, din mișto și sunteți prea plini de voi.(unii utilizatori)

| DianaScorpio a răspuns:

Te-ai gandit mult pana sa pui intrebarea?
Evident ca nu este bine sa fumezi! Iti distrugi toata sanatatea.

| ZEU93 a răspuns:

Da

| Stein a răspuns:

Wow cum tiai dat seama

Răspuns utilizator avertizat
| FlorinaRuby a răspuns:

Buna,
bineinteles ca nu este bine sa fumezi! de ce? pentru ca fumatul scurteaza viata,afecteaza foarte grav pamanii,aduce riscul cancerului pulmonar si mai sunt multe motive, cauta pe internet si sigur gasestihappy
Pa, pa:*

| EnjoiProSkater a răspuns:

Fi atent.Am citit ca nu este bine sa fumezi m-am lasat de fumat am citit ca nu e bine sa bei alcool m-am lasat de alcool, am citit ca nu e bine sa faci sex m-am lasat de citit!

| EnjoiProSkater a răspuns:

Daca fumezi o tigare intr-un minut mori cu 1 min. inainte lol.

| Freky a răspuns:

Ce crezi? e super sanatoslaughing glm.

| andreispeed250 a răspuns:

Ce intrebare nomal ca nu e bine ma lol

| Trololoolololool a răspuns:

Dupa mine nu e bine sa fumezi ca sa fii in ''Trend'' si sa iti distrugi plamanii pe buna stiinta... Fumatul e o prostie

| Dididss a răspuns:

Iti SPun nu e bine sa fumezi pentru ca poti sa te imbolnabesti la plamani!

| Anna01_4571 a răspuns:

Nu,e foarte bine sa fumezilaughing, daca vrei sa mori mai repede, incepe de acum!laughing)