| DeepInDarkness a întrebat:

Este adevarat ca sutienul opreste cresterea sanilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, nu oprește creșterea sânilor dar nu trebuie să-i agresezi cu un sutien mai mic.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu este adevarat

| AikkoxD a răspuns:

Normal că nu. Dar asta nu înseamnă că trebuie să faci un obicei din asta. Un sutien prea strâns provoacă dureri şi opreşte circulaţia, în timp ce unul prea mare arată urât. Cel mai bine e să-ţi iei unul potrivit, fără push-up.
Şi încearcă să-l porţi cât e necesar, adică doar la şcoală sau când ieşi în oraş, iar măcar în timpul cât eşti acasă şi când dormi, să nu porţi. Se mai relaxează şi sânii aşa.

| PedoBarbie a răspuns:

Nup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sutienul nu opreşte creşterea sânilor!
Te pup!

| ellaells a răspuns:

Nu este adevarat.

| Shara17 a răspuns:

Asa am auzit si eu, dar doar daca ai un sutien mai mic decat trebuie, in rest nu trebuie sa iti faci griji!

| oannaroman a răspuns:

Nu este adevarat, dar nu este indicat sa porti tot timpul sutien sau sa dormi cu el pentru ca nu iti lasa sanii sa se miste si asa ti se lasa mai repede happy iar la orele de educatie fizica sau cand faci sport e indicat sa nu porti deloc sau sa porti bustiera pentru ca alergand sau facand miscare ajuti sanii sa se ridice happy

| xNoNaMe a răspuns:

Sutienul nu opreste cresterea sanilor. Dar daca il porti foarte foarte des ti-i lasa. Nu are absolut nimic daca l-ai purtat 4 zile. Poarta-l numai daca ai o bluza transparenta sau numai daca e nevoie. Asteapta, ca vor veni si vremea lor sa creasca, pana la 20 de ani sa iti tot creasca