| BlackChocolate302 a întrebat:

Este adevarat ca sutienul opreste cresterea sanilor? Port sutien de jumate de an(fara sarma) si doar atunci cand ies afara. Am uitat sa mentionez ca am 13 ani.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Este indicat sa porti sutien de mica(nu foarte mica), astfel sanii cresc frumos si in sus pentru ca sutienul ii sustine.Eu nu am auzit sa fie efecte negative, nu patesti nimic.

| ZuZy123 a răspuns:

Eu port de un an sutien si imi cresc sanii
Am auzit si eu asta si port dar imi crescwinking

| Alex_Mirea_1986 a răspuns:

Sutienul sustine sanii, nu opreste cresterea acestora. Trebuie totusi sa iti iei marimea potrivita (sa nu te stranga).