| FairyTailLover a întrebat:

Este bine sa fac sport daca mi-a venit menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Depinde de organismul fiecărei fete.
Dacă nu simţi nicio durere, atunci da, este în regulă să faci sport.
Părerile sunt împărţite.
Unii spun că e bine, iar alţii spun că nu, dar să fim serioşi. Ce se poate întâmpla?! Nimic.
Pa-pa.

| FairyTailLover explică (pentru Hydrangeaceae):

Eu in primele cateva zile ale menstruatiei am dureri de care scap greu.Am observat ca daca ma doare burta si sta mama cu mine ma intreaba din 5 in 5 minute: "Te mai doare?" si uite asa imi amintesc de durere, dar daca sta prietena mea cea mai buna cu mine imi povesteste multe si imi ia gandul de la durere happy. Multumesc de sfat happy

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Salut!
E foarte bine daca faci sport in timpul menstruatiei, e chiar recomandat as putea spune.
In primul rand faic miscare ( cui ii pasa ca esti pe stop?), si in al2a rand reduci durerile menstruale. ( si stiu ce spun)
O zi buna si vacanta placuta!

| Mihaela1964 a răspuns:

Daca nu ai dureri sau sangerari abundente, e in regula.

| Snufkin a răspuns:

Da, este si mai bine acum cat timp e caldura pentru ca se lasa sangele mai usor, repede si fara dureri happy! funda?