| Mariuss32 a întrebat:

Este bun plasturele Anti-Herpes Compeed? Dacă da, cum se utilizează și cât de repede trece herpesul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Nu recomand deloc! Tine zona umeda, impiedicand astfel vindecarea, nici nu sta lipit perfect incat sa ascunda basicile, plus ca jeneaza foarte tare cand incepe sa se dezlipeasca putin. Daca lasi liber, neacoperit, herpesul trece cam intr-o saptamana. Mai poti incerca sa usuci zona aplicand o pudra cu medicament pe deasupra (fie o pastila pisata, fie baneocin).

3 răspunsuri:
| ingerashyulyana a răspuns:

Nu este bun de nimic. Mi-am luat si eu si nu mi-a trecut de loc. Iti recomand Aciclovir crema sau unguent.

| Mariuss32 explică (pentru ingerashyulyana):

Cam cât costă?

| ingerashyulyana a răspuns (pentru Mariuss32):

7 lei si 50 de bani.