| d3utzsa a întrebat:

Este buna pasta de dinti pentru cosuri?big grin

adica le usuca?hee hee

daca este buna, km dupa cat timp le usuca?big grin

a incrkt cineva?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu cred.

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Mah pasta de dinti nu am incercatthinking
dar am auzit si de rosii ca ar avea efect astrigent, adica le-ar usca.
in orice caz, eu am folosit o lotiune numita AKNESOL de la plafar.chiar am scapat de cosuri in aproximativ o saptamana.costa 7. 50 lei. te dai de 3 ori pe zi(dimineata, la pranz si seara)pe tenul perfect curat(poti folosi o spuma usoara ca de exemplu cea de la solutions total radiance prin avon, e o spuma cu consistenta usoara care se aplica pe tenul umed)folosind un disc demachiant sau vata. s-ar putea sa ai senzatia ca te arde dar asta inseamna ca usuca cosurile.

sper ca te-am ajutat.

pup!:*

| ღmirunikaღ a răspuns:

Nu este buna mai mult il face sa se infecteze mai rau nul usuca de loc asa am stiut si eu inainte pana mi-a spus sora mea ca nu-i buna
daca frei sa scapi de cosuri urmeaza acesti pasiwinking

1. spala-te bine pe fata si stergete cu un prosop (atentie curat)
2. ia un cub de geata acoperal cu o batista si pune-l pe cos va mai dezumfla locul
3.inmoaie un varf de betisor de urechi intr-un ulei de arbore initial si tamponeaza cosul (disponibil la farmacie)
4.nu-l mai atinge ca sa-si revina
5. sa stii ca tot ce am scris n-a fost copy-paste de pe google am aflat dintr-o carte pentru fete glamor cartea fetelor editura corin junior sper sa iti fiu de ajutor succes!

| ZuZu_1363 a răspuns:

Am auzit si eu ca CICA e buna... dar sincer nu am incercatrolling on the floor

dar din cate stiu eu sucul de castravete, coaja de portocale si Suc de menta proaspat s-ar putea sa le usuce... fundita:X:X

| IlincaD a răspuns:

Da.pasta de dinti usuca cosurile.
intr-o zi doua.
nu stiu ce are in compozitie.
nu am incercat. dar si mama spune asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tipul de ten al fiecarei persoane in parte.In cazul meu a grabit putin vindecarea(mai ales in cazul cosurilor stoarse). In cazul in care te hotarasti sa o incerci, foloseste o pasta de dinti normala, alba, nu una sub forma de gel(care poate provoca iritatii). Pasta de dinti aplic-o doar pe zona afectata si las-o sa actioneze cat mai mult timp. Cel mai bine ar fi daca ai aplica-o o singura data pe zi; seara inainte de culcare si sa o lasi sa actioneze pana urmatoarea zi.

| Donytzu_1698 a răspuns:

Eu zic mai bine sa consulti un demratolog daca ai probleme cu cosurile. nu poti sa stii cum o sa reactioneze tenul tau asa ca mai bine nu te risca.

multa sanatate!

| Maria_6814 a răspuns:

Le usuca dar sa ai grija sa pui numai pe cosuri deoarece iti usuca fata... e ok dc pui un pic numai unde ai nevoie si lasi 1 min pana isi face efectu!