| Ionita_Mihai_1997 a întrebat:

Este buna spalarea pe fata cu apa minerala pentru acnee?
Si daca da, cam de cate ori ar trebui sa ma spal pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ştiu despre "apă minerală", dar există prin farmacii ape termale şi minerale special adaptate pentru îngrijirea pielii, care chiar ajută. Ţi le recomand. happy

Bula
| Bula a răspuns:

De minim 20 ori pe zi, timp de cel putin 5 ani.

Dar poti folosi si alte metode, mult mai ieftine si mai eficace...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, apa minerala nu este buna pentru spalat fata, dar APA CALDA si SAPUNUL sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapunul cu sulf este cel mai eficient mi-a fost recomandat de dermatolog si chiar are efecte.

| DovleacTurbat a răspuns:

Faci un "schimb de sange" cu o domnisoara si sa vezi cum scapi.

| tril a răspuns:

Apa minerala e... apa cu bioxid de carbon. Nu cred ca se mai imbuteliaza apa cu minerale, de la izvor. Cu ce te ajuta bioxidul de carbon? Oricum, @Bula are dreptate.