| anonim_4396 a întrebat:

Este interzisa vopsirea parului de pe cap in cazul in care sufar de o boala la ochi numita glaucom? Da sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu.

| psiholoaga a răspuns:

In cazul in care ai grija sa nu dai cu vopseaua in ochi, nu vad de ce ar fi vreo problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cazul in care vopseaua de par contine amoniac, nu este indicata vopsirea la personele care poarta ochelari sau au alte probleme de vedere.in general vopseaua cu amoniac nu este indicata datorita reactiilor negative pe care le are asupra ochilor.sunt vopsele pentru par fara amoniac. sunt ceva mai scumpe dar merita

| nicolbutnaru a răspuns:

Nu. Glaucomul nu are treaba cu parul si cu vopsirea lui.