| StrongHeart a întrebat:

Este mancarea de la Mcdonalds sanatoasa sau nociva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu chiar întrebi asta?

| StrongHeart explică (pentru Adry05):

Da,vreau sa stiu care e opinia generala a oamenilor despre asta.

| Adry05 a răspuns (pentru StrongHeart):

Eu nu știu cum ar putea crede cineva că aia de la mc e mâncare sănătoasă laughing

| Celcestietot a răspuns:

Asta tine strict de ce consumi tu.

| Frank51 a răspuns:

Este neutră, la fel ca orice alta activitate sau mâncare, deci se poate folosi atâta timp cât nu se exagerează.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, e foarte sanatoasa, capeti masa corporala (te ingrasi) si chiar diverse accesorii (iti creste coada, la cate chimicale sunt in ele) in plus, chiar mi-a placut, am dat pe un pahar de suc de portocale proaspat stoarse, cat dau pe un litru la Auchan si a mai fost si diluat angry

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu este sănătoasă pentru ca este procesata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident nociva. Sunt folosite niste ustensile toata ziua si curatate putin. Se carbonizeaza si se umple cu microbi mancarea, asta pe langa ca au si alte chimicale de prezervare si monosodiu glutamat

| UnDiavol a răspuns:

Din Câte știu nu este sănătos sa mânânci de la McDonalds dar tot mănâncă uneori dar nu exagerez

| AndrElle a răspuns:

Nociva și sănătoasă. Dacă mănânci pe burta goala și ți-e foame te saturi.

| Gabriel2424 a răspuns:

Logic ca este nociva consumata des, hai sa ti dau cateva exemple de ce este nociva:
1. puii de la KFC sau Mcdonalds sunt crescuti cu hormoni de crestere, pui care nu au vazut lumina zilei.
2. Puiul, cartofii si ce mai prajesc ei se prajeste la sute de grade de la congelat la decongelat in 30-60 de secunde este o explozie chimica aș putea spune.
3.sa nu crezi ca tot ce este acolo este decat pui, sunt si resturi de pui, chiar si gheare si resturi din alte animale daca nu ma crezi poti cauta diverse documentare sau diverse pareri ale unor oameni avizați in domeniul alimentar.Pe scurt atata timp cat nu mananci de acolo des si odata pe luna sau la cateva luni nu va fi periculos.