| cornelstelistul a întrebat:

Este norma ca menstruatia unei fete sa intarzie cu 1 săptămână?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt cazuri in care le intarzie o luna sau 3 saptamani etc.

| ANAHsneaman a răspuns:

Da uneori vine mai devreme sau mai tarziu sau la aceeasi data depinde big grin

| beki13 a răspuns:

Mai bine mergi la un control ginecologic, un sfat specializat e cel mai in masura sa stinga temerile

| RMaria31 a răspuns:

Nu este normal. Daca asta se intampla inseamna ca undeva exista o problema, fie viata sexuala, fie vreo infectie, fie vreo raceala, dereglare hormonala, sau...o sarcina happy

| aeerda a răspuns:

De ce ti-a intarziat menstruatia? Da poate sa intarzie si o sapatamna pana se reguleaza.

| anonimsecret1234567890 a răspuns:

Da este normaldeoarece daca menstruatia este mai la inceput o sa fie neregulata

| DanaDaniela27 a răspuns:

DA, deoarece nu vine regulat! Funda? happy