| yiana a întrebat:

Este normal ca atunci cand fac exercitii vocale sa simt niste vibratii si vocea groasa? Sunt fata, si de multe ori ragusesc. Eu aud asemanator cu atunci cand as canta sub portativ la pian, dar vocea mea suna asa automat, nu pot s-o fac sa sune altfel. Inseamna ca am probleme la gat? Si n-o sa pot canta niciodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa simti acele vibratii. Daca esti la inceput, iti este mai greu, dar cu timpul o sa reusesti sa ajungi pe note. Sper ca faci vocalize cu un profesor/profesoara.