| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu cum poti face vocea groasa sa sune mai bine. Ma refer atunci cand canti. S-o poti canta note joase si sa sune si bine.
Va multumesc.

1 răspuns:
| expacts a răspuns:

Incepi sa cantzi.cum poti u.iar dupa cobori la acea voce joasa de care zici.pe aceleashi note numai ca tonul vocei tale sa fie normal. efectiv nu te fortzezi deloc! incearca sa cantzi cu vocea pe care o ai tu...nu ti.o schimba pentru ca atunci iti soliciti mai multi corzile vocale si de aveea nu se aude f bine.in general...big grin