| Narcissssss a întrebat:

Este normal ca atunci cand imi duc mana prin par sa-mi cada 7-8 fire de par? Am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A-nceput de ieri să cadă,
Căte-un fir, acum a stat,
Dar eu rămas grămadă,
Cu chelia răsfirată,
Peste un creier de rahat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand șampon de la gerovital cu keratina tratament expert.

| Adbbmsh a răspuns:

Nu este o anomalie, normal.
Dar totusi, preventiv, ai putea incerca samponuri anti-cadere de la Wella, schwarzkopf, gerovital. nu iti fac rau chiar daca ai o problema reala cu caderea.
Insa, cel mai bine ar fi sa te speli cu el de 1-2 ori pe saptamana maxim. In rest poti folosi orice sampon.
Bineinteles, daca simti ca samponul actual iti irita scalpul(simti mancarimi, sangerari, caderi abundente) poti incerca sa il inlocuiesti.
Personal recomand gama gerovital. Raport calitate-pret excelent!

| Whitesnake99 a răspuns:

Ai parul lung? Iti cad cand il ai nespalat? Esti predispus la alopecie androgenetica?