| SkizoPhrenia a întrebat:

Este normal ca dupa ce plangi sau esti f trist(pentru vreo ora, 2) sa devii f agitata, sa te crezi mai presus de orice?, sau sunt simptome de tulburare maniaco-depresiva? plzz daca stie cineva ceva mai concret decat este pe net.mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu mai cauta aici, pe TPU, sau oriunde pe net informatii despre o afectiune sau alta din categoria bolilor psihice caci, nu te poti diagnostica singur/a. Chiar si acela care este cel mai in masura sa-ti puna un diagnostic, medicul psihiatru, o face dupa o indelunga observare in timp a simptomelor /manifestarilor --- anatema de boala psihica nu se pune asa de usor!
Eu te sfatuiesc sa te adresezi unui psihiatru daca ai stari ciudate de care esti inca constienta sau ti le aduc la cunostinta apropiatii tai. Numai bine!